Geavanceerd
spoorkaart
spoorlijnen
tijdlijn
typen stations
reisplanner
stationschefs
nieuws
bronnen
links
literatuur
FAQ
contact
overig
© disclaimer
Nieuw leven voor oude spoorlijn bij Wilnis ( - 12 mei 2006)

Nieuw leven voor oude spoorlijn bij Wilnis

12 mei 2006

Op de Spoordijk bij de algemene begraafplaats in Wilnis wordt 20 juni een station geopend.

Het is geen echt station waar treinen om de zoveel tijd passagiers uitbraken. Het station nabij de begraafplaats is een kunstwerk van Nijmegenaar Frank Bezemer.

Het kunstwerk staat niet zomaar vrijblijvend mooi te wezen op de Spoordijk. Het heeft een duidelijke functie. Het is een halte op de wandelroute over de Spoordijk van Wilnis naar Vinkeveen, een afstand van zo’n dertien kilometer. Waar vroeger treinen langs boemelden, kunnen nu wandelaars kilometers maken.

De Spoordijk in Wilnis maakte begin vorige eeuw deel uit van de Haarlemmermeerspoorlijn. Een spoorwegennetwerk dat deels door de Haarlemmermeer liep en voor een groot gedeelte door het huidige Groene Hart. Wie er oog voor heeft, herkent her en der in het landschap nog de plaatsen waar de inmiddels verdwenen spoorlijn liep. Bijvoorbeeld van Mijdrecht, via De Hoef naar Alphen aan den Rijn. De Oude Spoorbaan herinnert daar

Vanwege copyright wordt niet de volledige tekst van dit artikel getoond.

Gekoppelde stations

Wilnis
Vinkeveen
Mijdrecht
De Hoef
Alphen aan den Rijn
Nieuwveen