|
overzicht stations en haltes Amsterdam- Den Helder (Nieuwediep)
Overzicht van de
spoorlijn Amsterdam- Den Helder (Nieuwediep).
20 dec 1865 | Opening Den Helder - Alkmaar |
1 mei 1867 | Opening Alkmaar - Uitgeest |
1 nov 1869 | Opening Uitgeest - Zaandam |
15 okt 1878 | Opening Zaandam - Amsterdam Westerdok |
15 okt 1889 | Opening Amsterdam Westerdok - Amsterdam Centraal |
Maatschappij: HSM (Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij)
|
0,815 | Den Helder |
|
|
3,363 | Den Helder Zuid |
van 1980
|
|
7,217 | Koegras |
van 1867
tot 1878
van 1900
tot 1938
van 1943
tot 1945
|
|
8,35 | Breezand |
van 1914
tot 1938
|
|
12,145 | Anna Paulowna |
|
|
16 | Oudesluis |
van 1867
tot 1938
van 1940
tot 1949
|
|
21,294 | Schagen |
|
|
24 | Schagerwaard |
van 1886
tot 1931
|
|
27 | Zijdewind |
van 1868
tot 1938
|
|
30 | Noord Scharwoude |
tot 1938
van 1940
tot 1947
|
|
35,177 | Heerhugowaard | Alkmaar- Hoorn
|
|
38 | St. Pancras | Alkmaar- Hoorn St. Pancras- Broek op Langendijk (tot 1926)
van 1898
tot 1938
van 1940
tot 1944
|
|
40,21 | Alkmaar Noord | Alkmaar- Hoorn
van 1980
|
|
42,05 | Alkmaar | Alkmaar- Hoorn
|
|
46,975 | Heiloo |
|
|
48,851 | Onze Lieve Vrouwe ter Nood |
van 1914
|
|
53,871 | Castricum |
|
|
57,713 | Uitgeest | Haarlem- Uitgeest
|
|
61 | Den Ham |
van 1883
tot 1887
|
|
62,921 | Krommenie- Assendelft |
|
|
65,145 | Wormerveer |
|
|
67,675 | Koog- Zaandijk |
|
|
68,816 | Koog Bloemwijk |
van 1931
|
|
71,174 | Zaandam | Zaandam- Enkhuizen
|
|
72 | Noorder IJdijk |
tot 1907
|
|
73 | Hembrug |
van 1907
tot 1982
|
|
75 | Petroleumhaven |
van 1891
tot 1902
|
|
78 | Spaarndammerdijk- Houthaven |
van 1891
tot 1900
|
|
78,6 | Amsterdam Sloterdijk | Amsterdam CS- Schiphol Amsterdam- Rotterdam
van 1983
|
|
80 | Amsterdam Westerdok | Amsterdam- Rotterdam
tot 1889
|
|
80,807 | Amsterdam Centraal | Amsterdam- Zutphen Amsterdam- Rotterdam Amsterdam- Utrecht- Arnhem Amsterdam CS- Schiphol
van 1889
|
| |